(Převzato z webu zpravy.proglas.cz) V kostelích plzeňské diecéze se včera, o 1. neděli adventní, četl pastýřský list biskupa Tomáše Holuba ke svolání diecézní synody nazvané Společně s nadějí: Život v Kristu uprostřed dnešní reality. Uskuteční se od ledna a podle biskupa Holuba bude „slavností společného hledání, kudy v diecézi jít dál...“ Bližší podrobnosti Proglasu sdělila synodní koordinátorka Jana Černá.

„Byly položeny tři otázky, které se týkají klíčových oblastí života naší diecéze a bezprostřední budoucnosti deseti let. První oblast se týká misií. Chtěli bychom hledat, jaké konkrétní způsoby života v naší diecézi by měly vést k tomu, aby se lidé setkali s živým Kristem. Ta druhá oblast se týká personálního uspořádání v naší diecézi, přemýšlení o tom, jak to s omezenými lidskými kapacitami udělat tak, abychom mohli zdravě žít a sloužit, a spolu s kněžími a jáhny naplno prožívat svou víru. Třetí oblast se týká hospodaření. Prostředky, které jsou k dispozici, mají nějaká omezení a my se budeme ptát, jak vlastně s těmito prostředky hmotně zajistit život a službu v naší diecézi,“ řekla mimo jiné Černá.

Celý rozhovor si můžete poslechnout: https://zpravy.proglas.cz/udalosti/v-plzni-chystaji-diecezni-synodu/?fbclid=IwAR0s81fqLd8DVhdVrCosQiFQgp3eiRf5C1fJzI5hkpG3fudkcmkSBMORv7I .